Kamyon Lastigi

Otobüsler İçin Özel Üretilen ”Marathon Coach” Lastikleri

Goodyear yine boş durmadı ve Otobüs aracı sahiplerini sevindirecek güzel haberler ile yola çıktı. Dünya çapında bilinen bir marka olan Goodyear her araç için ayrı tasarımlar yapmayı ve bu mühendislerin bu işi ciddiye aldıklarını görüyoruz. Ayrıca Otobüsler için özel üretilen ”Marathon Coach” lastiklerinin özellikleri saymakla bitmiyor. En belirgin özelliği ise ”Yakıt Tasarrufu” sağlaması olan bu lastiğin ayrıca omuzları takviye güçlendirildiği bu nedenle lastiklerin yan yeme probleminden Otobüs sahiplerinin kurtulduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca asimetrik deseni ile dikkatleri üzerine çeken bu lastiklerin yol tutuş performansı çok iyi olup sizlere bu lastiklerin Otobüs sahipleri için büyük bir hazine olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz haberin detaylarını sizler ile aşağıda paylaşalım.

Ayrıca bu lastikler hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız. Ay Bazaar Otomotiv – 0212 534 12 89

diyarbakir_03_tcm696-140104

Goodyear ”Marathon Coach” Haberleri

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, Avrupa’da otobüslere özel olarak geliştirip tüketicilere sunduğu ve tüm akslarda kullanılabilen otobüs lastikleri Marathon Coach’u Diyarbakır Otogarı’nda düzenlenen aktivitelerle kaptanlara, otobüs firması sahiplerine ve yöneticilerine tanıttı. Tanıtımın ardından şehirler arası otobüs kaptanlığı gibi zorlu bir mesleğin sahibi olan katılımcıların dileyenlerine özel olarak hazırlanan Goodyear otobüsünde vücut kitle endeksi ölçümü gerçekleştirildi.

Bu yeni otobüs lastikleri, son teknoloji kullanılarak üretildi ve kullanım ömrü boyunca yüksek kilometre performansı, artırılmış sürüş konforu ve güvenlik sunacak şekilde geliştirildi. Goodyear’ın yeni otobüs lastiği Marathon Coach ve bu ürüne özel kampanyalar, Nisan boyunca otobüsle yolcu taşımacılığı yapan firmalara, yöneticilere ve kaptanlara 11 Nisan Ankara, 13 Nisan İzmir ve 15-16 Nisan’da İstanbul illerinde düzenlenecek aktivitelerle tanıtılacak.
Diyarbakır Otogarı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Goodyear Ticari Lastikler Pazarlama Müdürü Faruk Uslu, “Goodyear, tarihi boyunca devrim niteliğindeki lastik teknolojileriyle yeni standartları belirlemiştir. Bunu yaparken de, daima güvenli, konforlu lastikler üretme kararlılığında olmuştur. Otobüs lastiği segmentindeki bir ilkle sizleri buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Marathon Coach otobüs lastiğimiz segmentinde üretilmiş ‘ilk asimetrik lastik’ olarak tüketicilerle buluşuyor” dedi.
Yeni otobüs lastiği Marathon Coach’un kullanım ömrü boyunca ve tüm akslarda kullanılmak üzere tasarlandığının altını çizen Uslu, “Yeni otobüs lastiğimiz Marathon Coach, yüksek konforlu sürüş keyfini, üstün bir kilometre performansı ile birlikte sunuyor. Bu yeni otobüs lastiğimiz Kasım 2012’de uygulamaya başlanılan AB lastik etiketleme değerleri açısından da segmentinin en iyisi” dedi.
Faruk Uslu, Marathon Coach otobüs lastiklerinin daha iyi tutunma ve frenleme özelliğinin yanısıra, defalarca kaplanabilme özelliği olduğunu ifade ederek, “Otobüs firmaları için lastik maliyetleri çok önemli bir kalem. Hem defalarca kaplanabilme özelliği, hem de asimetrik yapısıyla düzgün aşınma özelliği ile uzun süre kullanılabiliyor. Ayrıca lastiğimizi kullanan otobüs kaptanlarımızdan aldığımız bilgiye göre, gürültü diğer lastiklere oranla çok az ve yolculara konforlu bir seyahat imkanı sağlıyor” şeklinde konuştu.
Goodyear’dan ilk asimetrik otobüs lastiği
Yeni Goodyear otobüs lastiği için TravelMax adı altında toplanan bir çok teknoloji kullanıldığını vurgulayan Uslu, “Bu teknolojiler Sileflex diş birleşimine, asimetrik tasarıma ve en yeni karkas tasarımlarına sahip. Bu lastiğin sunduğu başka bir avantaj da, 295/80R22.5 ebadında artırılmış yük taşıma kapasitesi sunması. Bu özellik sayesinde, yeni Marathon Coach lastiği 3750 kilograma karşılık gelecek şekilde yük endeksinin 154 olmasını sağlıyor” dedi.
“300 bin kilometre rekabet dengelerini bozar”
Türkiye’nin her mevsimde ve her bölgesinde yolcu taşımacılığı yapan Fındıkkale Turizm bünyesinde çalışan otobüslere takılan Marathon Coach otobüs lastikleri, hem firma sahibi İsmail Karataş’tan hem de otobüs kaptan şoförlerinden tam not aldı. Fındıkkale Turizm bünyesinde belirlenen araçların ön akslarına takılarak test edilen Marathon Coach otobüs lastikleri, Avrupa yollarının yanı sıra Türkiye yol şartlarında da ne kadar başarılı bir performans gösterebildiğini kanıtladı.
Türkiye testlerinde araç filosunda Marathon Coach kullanan Fındıkkale Turizm firma sahiplerinden İsmail Karataş şunları söyledi; “Bizim için bir lastikte olması gereken en önemli husus yapacağı kilometre ve yolculara verdiği konfordur. Goodyear Marathon Coach gördüğümüz kadarı ile çok yumuşak bir lastik, kasislerde ve köprü girişlerindeki bağlantılarda bu yapısı sayesinde kasisleri hissettirmeden geçiyor. Bunun dışında bize atalarımız hep yere sağlam basacaksın der, yere sağlam basmak içinde iyi ayakkabın olması gerekir. Lakin bir otobüsün ayakkabısı da üzerine takılan lastiklerdir. Hem yol tutuşu hem de konforu ile Goodyear Marathon Coach yere sağlam basıyor. Normal şartlarda biz bir lastiği 250 bin kilometre kullanıyoruz. Goodyear Marathon Coach otobüs lastiği 300 bin kilometre yapabilirse bu ciddi fark rakiplerini rekabet anlamında başka arayışlara sokabilir diye düşünüyorum.”
“Kasis ve bozuk yollarda sarsmıyor”
Fındıkkale Turizm bünyesinde şehirler arası otobüs söförlüğü yapan bir Beytullah Kaptan ise, “Biz otobüs kaptanları için en önemli şey yolcunun tedirgin olmadan rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesidir. İstanbul yola çıkan bir otobüs içinde 1 saat sonra hala uyumayan yolcular varsa kaptan olarak biz merak ederiz. Sessizlik ve konforu sağlamak bu mesleğin kolay olmadığının da bir göstergesidir. Goodyear Marathon Coach’u yaklaşık iki aydır ön aksımda deniyorum. Esnek ve yumuşak bir yapısı var. Kasislerde ve bozuk yollarda bu özelliğinden dolayı sanki içerisinde bir yay varmış gibi sarsmadan geçebiliyor. Otobüslerde önceki lastiklerde lastiğin içini veya dışının yenmesi gibi bir durum oluyordu ama biz Marathon Coach’da böyle bir duruma rastlamadık. Kesinlikle diğer kaptan arkadaşlarıma bu lastiği tavsiye ediyorum” dedi.
Goodyear Marathon Coach otobüs lastiklerinin özellikleri
• Dengeli aşınma ve yüksek kilometre performansı sağlayan asimetrik tasarım
• Sağlam dış omuz sayesinde, dişlerin dengesiz ve hızlı aşınmasına karşı yüksek direnç
• Geniş 5-oluklu tasarım ile yüksek kilometre performansı, mükemmel sürüş, tutuş ve konfor
• “Sileflex” teknolojisi yeni nesil diş birleşimi ile, yüksek kilometre performansı ve yakıt verimliliği
• Esnek kanatların yoğunluğu sayesinde iyileştirilen ıslak zemin tutuşu
• Kanalllar arası taş atıcıları ile yüksek ömür ve defalarca kaplanabilme
Ebatlar ve Lastik Etiket Dereceleri
Goodyear’ın Marathon Coach otobüs lastikleri 295/80R22.5 ve 315/80R22.5 ebatlarında piyasaya sunuldu. Ebadına göre B veya C sınıfı yakıt verimliliği, B sınıfı ıslak yolda tutuş performansı ve 69 dBA değerindeki tek dalga gürültü derecelendirmesi ile bu lastikler mükemmel performans sunuyor.
Para iade garantisi
Goodyear Marathon Coach lastikleri satın alındıktan sonra 3 ay içinde veya satın alındıktan sonra yüzde 20’den fazla aşınma gerçekleşmediyse (hangisi erken dolarsa) iade edilebiliyor. Ayrıca Marathon Coach karkas geri alma garantisi ve sağlam durumda olan karkası getirene 150 TL KDV dahil geri alma garantisi ile satılıyor. 1,250 TL tavsiye fiyatıyla piyasaya sunulan Marathon Coach otobüs lastiğine özel yapılan lansman kampanyası kapsamında bir lastik alan tüketiciler, 180 TL indirimden faydalanacak.

Bir önceki yazımız olan 215/75R17.5 Ebat Lastiklerde Kampanya! başlıklı makalemizde 215/75R17.5 Uygun Fiyat, iveco lastiği 215/75R17.5 ve Kama 215/75R17.5 Lastik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİMDİ ARA!