Kamyon Lastigi

Goodyear’ın Yakıt Tasarrufu Sağlayan Kamyon/Otobüs Lastikleri

Goodyear’dan Yeni Bir Kamyon/Otobüs Lastiği ‘UltraGrip’

Özellikle Türkiye’de en pahallı yakıtın kullanıldığı şu zamanlarda ‘Goodyear‘ yeni bir atılım gerçekleştirerek, bir ilke daha imza attı. Çekici aks kısmında kullanılmak üzere (Kar Tipi) Otobüs/Kamyon için yakıt tasarrufu sağlayan ‘UltraGrip‘ lastiğini üretti. Kış şartlarına göre tasarlanan bu lastik deseni hem kışın araçların zorlanmaması için hemde yakıt tasarrufu sağlaması için üretilmiş olup aynı zamanda fiyat konusunda ise kullanıcıların cebini yakmıyor. Bu lastik hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen bize ulaşın. Ay Bazaar Otomotiv – 0212 534 12 89

Haberin Detayları:

Goodyear, kışın sert koşullarında güvenli sürüş imkânı sağlayan, performansı artıran ve yakıt tüketiminde tasarruf sağlayan kış lastiği serisi UltraGrip’i piyasaya sundu. Goodyear yaptığı araştırmalar sonucu, kış lastiklerine ilişkin toplumda yanlış algı olduğunu, birçok ticari araç kullanıcısının, kış lastiklerinin yalnızca kar ve buz üzerinde kullanım için uygun olduğunu düşündüğü ortaya çıktı.

Gitgide daha sert geçen, öngörülemeyen hava koşulları ve daha sıkı hale getirilen lastik mevzuatı nedeniyle Goodyear, tüm ticari araç kullanıcılarına kış mevsimi başlangıcından önce doğru lastiklere sahip olduklarından emin olmalarını öneriyor.

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu ”Bugün Almanya’da, kış lastiklerinin kullanımını zorunlu kılan trafik yasaları var ve diğer birçok Avrupa ülkesinde de benzer yasalar uyguluyor. Türkiye’de de Ulaştırma Bakanlığı’nın yeni yaptığı açıklama ile yük taşıyan araçlar için bu kış kar lastiği kullanımı zorunlu hale gelecek. Yasalarla kış lastiklerinin zorunlu hale gelmesi, kış lastiklerinin bir seçenek değil, bir gereklilik olduğunu bir kez daha vurgulamaktadır. Bu karar kış lastiğinin bir çok katkısı olduğu gibi kışın en çok görülen kayma sonucu oluşan kazaları engelleyecektir. Goodyear olarak bu kararın en büyük destekçilerinden biriyiz. Bu desteği yakıt tasarrufu sağlayan yeni kamyon ve otobüs kış lastiğimiz UltraGrip’i piyasaya sunarak pekiştiriyoruz” dedi.

Goodyear UltraGrip’ten tüm zorlu kış koşullarında mükemmel sonuç

Birçok operatörün, dağlık bölgelerde çalışmıyorsa, ya da zorunlu tutulmuyorsa kış lastiği kullanmayı düşünmediklerini ifade eden Sarıoğlu, “Goodyear kış lastikleri yalnızca yasal ihtiyaçları karşılamakla kalmaz, aynı zamanda tüm zorlu kış koşullarında mükemmel yol tutuşu sağlamaya yardımcı olur ve zorlayıcı yol koşulları nedeniyle oluşabilecek gereksiz gecikme ve kazaların önüne geçer. Goodyear olarak ticari araçlar için kullanılan birçok ebada sahip kış lastikleri ailemiz “UltraGrip”. Ayrıca, yakıt tasarrufu sağlayan UltraGrip lastiklerimiz ile tüketicilerimize yüksek bir kilometre performansı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kış lastiğinin avantajları

• Kış lastikleri yalnızca zorlu iklim koşulları için geliştirilmedi; düşük sıcaklıklarda, optimum tasarım ve yapıları sayesinde diğer lastiklerden daha iyi performansa sahipler.

• Bir kış lastiği yol tutuşu ve çekişi önemli ölçüde artırırken, bir yandan da aracın kış koşullarındaki fren mesafesini düşürür.

• Yalnızca kar ve buzda iyi yol tutuş için değil aynı zamanda ıslak yüzeyde de etkin şekilde sürüş için, daha agresif diş yapısı da gereklidir, kış lastikleri bu yapıya sahiptir.

• Bir çok ebada sahip, Goodyear’ın ticari araçlar için kullanılan kış lastikleri grubu Ultra Grip, Ultra Grip WTS ön lastikleri, WTD arka lastikleri ve WTT römork lastiklerini kapsıyor. Bunlar, karlı ve buzlu yollarda, istenen kilometre ve ıslak yolda fren performanslarını veriyor. Zorlu kış koşullarında etkileyici bir çekiş sağlıyor.

 

2 yorum

  1. Bu lastiklerin(ultra grip)fiyatlarını maille gönderirmisiniz.

  2. lastik üzerinde m+s yazısı varsa kış lastiğidir boşuna kartipilastiğe yani vakumlu dedikleri lastikler 7 derecealtında kullanılıyor ve erken aşınıyor m+s yazısına dikkat edin okadar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA!