Kamyon Lastigi

C – Serisi Hafif Ticari Lastikler

C Serisi lastikler
C Serisi lastikler
C serisi hafif ticari lastikler
C serisi hafif ticari lastikler
C serisi lastik
C serisi lastik
C SERİSİ LASTİK
C SERİSİ LASTİK

Başlıklar

C – Serisi, Hafif ticari lastikler,

Şuan için 200 adet mevcut olup, Lastiklerin diş oranları %50 ile %90 aralığında değişmektedir. C – Serisi araç lastikleri ebatları; 235 65 r16c, 215 75 R16c, 205 75 r16c, 215 65 r16c, 205 65 r16c, 195 60 16c, 195 75r16c, 225 75r16c, 195 r14c, 185 r14c, 225 65 r16c, Olarak sınıflara ayrılıyor. C – Serisi lastikleri dilerseniz toptan olarak alabilirsiniz. Dilerseniz perakende satışımız vardır.

Lastikleri yerimize gelip seçerek alabilirsiniz.

Hafif ticari araç lastikleri, rahat bir sürüş açısından önemlidir ve genel kullanım için ticari araç sürücülerinin en öncelikli tercihidir. Hafif ticari araç lastikleri şüphesiz ki aracını ticari amaçla kullanan ve işi aynı zamanda aracı olan kişilerin en büyük dostudur. Zaman zaman uzun mesafeler kat eden, şehir içinde bolca hareketliliğe sahip olan ticari araçların konforlu bir kullanıma sahip olması çok önemlidir. İyi yol tutuşu ve daha kolay manevra yeteneği sağlayan hafif ticari araç lastikleri, ihtiyaç duyulan sürüş rahatlığını sunar ve aynı zamanda birçok zorlu yol koşuluna uyum sağlar. Farklı markaların özel diş tasarımı çeşitleri ile performans ve dayanıklılığı daha da artan hafif ticari araç lastikleri, ticari araç sahiplerinin en önemli yardımcılarından biridir. Hafif ticari araç lastiklerinin bir diğer önemli özelliği ise uzun ömürlü olmalarıdır. Çünkü ticari hayatta aracını yoğun kullanan araç sahipleri için uzun ömürlü lastikler, uzun ömürlü iş hayatının da garantisidir.

235/65R16C Lastikleri Teknik Özellikleri 

Gelişmiş yapısı sayesinde yakıt tüketimi noktasında tasarruf sağlama imkanı veren 235/65R16 C formundaki ürünlerin temini ile birlikte yapılan yatırımların karşılığını kısa vadede görebilmek mümkün hale gelmektedir.

Taban genişliği değeri 235 milimetre olan ürünlerin binek araç sınıfında yer alan 16 inç jant çapı büyüklüğüne sahip araçlara monte edilmesi ile birlikte üstün performans değerlerine ulaşmak söz konusu olmaktadır.

Kesit oranı değeri 65 milimetre olan ürünler Radyal form yapısına sahip olarak şekilde imal edilmekte ve satışa sunulmaktadır.

215 75 16C Lastik

215 75 16 lastik modellerinde hem kış lastiği hem de yaz lastiğinin bulunmasının yanı sıra aynı zamanda dört mevsim lastik modellerine de sahip olan bu ürünler çeşit alternatifleri sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanır. Pek çok farklı marka tarafından imal edilen 215 75 R16 C lastik modelleri, geniş fiyat yelpazesine sahip oldukları için kullanıcının bütçesine göre uygun bir ürünü tercih etmesine olanak sağlanır. 215 75 16 lastik modelinden birini satın almadan önce piyasada lastikler hakkında genel bir fiyat araştırması yapmanız ve bu lastik modellerini incelemeniz sınıf ve fiyat farklılıklarının karşılaştırılması açısından daha doğru bir karara erişebilmesine imkan tanır.  215 75 16 bir lastik kodudur ve bu lastik koduna sahip olan  araçlar ile uyumludur. Lastik kodunun en başında yer alan 215 rakamı lastiğin milimetrik açıdan genişliğini kullanıcıya gösterir. 215 MM’lik kapasiteye sahip olan lastik modelleri dört mevsimde de kullanabilir özellikte bulunduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen lastikler arasında yerini alır.

215 75 16C Lastik Modelleri

İlk rakamı lastiğin genişliğini açıklayan bu ürünler de ikinci rakam ise lastiğin yüzde hesabından genişliğini gösterir. Aynı zamanda 215 75 R16 C lastik modellerinde  bulunan ‘R’  harfi lastiğin RADYAL karkas sistemi ile üretilmiş olduğunu gösterir. RADYAL lastik; rotasyon sırasında yere bastırarak lastik iskeletini oluşturan kordun dikeyligi ile veya lastiğin jant destek alanına 90° yerleştirilmesiyle oluşan karkas yapısıdır. Yani bu kodlar da bulunan rakamlar lastiğin takılabileceği jantın büyüklüğünü kullanıcıların anlayabileceği şekilde gösterilen unsurlardır.  215 75 16 lastik modellerinde bulunan ürünler 16 inç janta takılabilen lastik modelleridir. Aracınız için en doğru lastiğe karar verebilmek oldukça zor olabilir. 215 75 16 lastik modelleri üç farklı grupta toplanır. Bunlardan ilki 215 75 R16 C yaz lastiği modelidir. Yaz lastiği modelinin ham maddesinde bulunan kauçuk, kış lastiğine göre değişiklik gösterir. Bu fark nedeniyle yaz lastikleri tamamen mevsime ve yol koşullarına uyarlanabilir. Yaz lastikleri diğer modellere göre daha sessiz ve daha yumuşaktır. Güçlü bir manevra deneyimi yaşamak istiyorsanız mevsimin geçiş zamanını takip etmeli ve aracın lastiklerini mevsime göre değiştirmelisiniz. Diğer bir model olan 215 75 R16 C kış lastiğinin tercihinde bulunurken iklim ve zemin koşullarını göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Yaz lastikleri genellikle genel kullanım için uygun olurken kış lastikleri sahip olduğu dişler sayesinde zorlu hava koşullarında bile yola çok iyi tutunarak güvenlik sağlar. Değişen iklim ve zemin koşullarına uygun olacak şekilde lastik tercihinde bulunmak oldukça elzemdir. Ayrı ayrı hem kış hem de yaz lastikleri ile uğraşmak istemiyorsanız bir diğer model olan 215 75 R16 C dört mevsim lastik modellerini tercih edebilirsiniz. Dört mevsim boyunca güvenle kullanabileceğiniz bu lastik modellerini tercih etmek hem sıklıkla lastik değiştirmek zorunda kalmamak hem de daha güvenli bir sürüş elde edebilmek için oldukça elzemdir. Jantın büyüklüğüne göre seçeceğiniz lastik modellerinden 16 inç janta sahipseniz 215 75 16 lastik modellerinden birini tercih edebilir ve güvenli sürüşün keyfine varabilirsiniz.

205 75 R16C Lastik Modelleri ve Özellikleri

205 75 R16 c  Lastikler sadece kış için değil, dört mevsim lastikler olarak da üretilir. 205 75 R16 kar lastiğinin yanı sıra, aynı tasarım ve modelde yazlık lastikler de satıştadır. Kullanıcılar istek, arzu ve ihtiyaçlarına uygun olanı tercih edebilirler. 205 75 R16 lastikler, mevsimlerin yanı sıra arabaların tür ve Özelliklerine göre de değişik olarak üretilir. Örneğin; ticari araçların lastikleri binek araçların lastiklerine göre daha büyük ebatlarda ve daha uzun ömürlü olarak üretilmek zorundadır. Bu sebeple de tıpkı özellikleri gibi 205 75 R16 kış lastiği fiyatları da araçların Özelliklerine göre değişkendir. 205 75 R16 lastikler, her ne kadar mevsime ve arabaların türüne göre değişik olarak üretilse de kullanıcılara vadettiği kaliteli özellikler hep aynıdır. Ürün, mevsim veya araba türü farketmeksizin, takılı olduğu arabayı kullanan kişiye, yüksek güvenlik ve kaliteli sürüş keyfi sunar. Yazın sıcak asfaltta aracın yola olan tutuşunu en üst seviyede tutan 205 75 R16 lastikler, kullanıcılara üstün manevra kabiliyeti sunarken aynı zamanda aşınmayı düzenleyerek fren mesafesini de en yüksek performans ile korurlar. 205 75 R16 kar lastiği de kışın karlı havalarda yoğun Lamelli ve bloklu yapısı sayesinde aracınızın yolda kaymasını engelleyerek sizi kışın karlı hava koşullarında lastikler dolayısıyla sıkça meydana gelen trafik kazalarından korur. Yani özellikleri bakımından 205 75 R16 kar lastikleri kullanıcılara mevsim Farketmeksizin üstün sürüş keyfi ve kalitesinin yanı sıra üst seviye güvenlik sağlar. Arabanızla dilediğiniz yol tiplerinde, dilediğiniz hava koşullarında seyahat edebilirsiniz, çünkü 205 75 R16 kar lastiği özel tasarım omuz blokları sayesinde aracınızın virajlardaki manevra kabiliyetine katkı sağlarken, aşınmayı minimuma indirerek hem arabanızı korur hem de sizin güvenliğinizi sağlar. Çünkü kış lastikleri karlı ve buzlu havalarda buz ve karın oluşturduğu etkilere direnç gösterecek şekilde dizayn edilmişlerdir ve kayma veya sürüklenme gibi etkileri minimuma düşürerek sürücülerin hayatlarını güvende tutmaya yarayan oldukça önemli parçalardır.

215 65 16C Lastik

215 65 16 Lastik sistemleri otomobillerinizin en önemli parçaları arasında yer alır. Otomobillerinizden en yüksek verimi almanızı sağlayacak özelliklerle üretimi gerçekleştirilmiş olan ürünler sayesinde her türlü zemin dokusuna uyum sağlayabilmeniz mümkün olur. Araçlarınız için en önemli ve hayati önem taşıyan mekanizmalardan bir tanesi olan lastiklerin üretimini sağlayan çok yönlü marka grubu bulunur. Bu marka grupları arasından ihtiyaçlarınızı gerekli olan lastik boyutlarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilme fırsatını elde edebilirsiniz. Ürünler araştırırsan en üstün performansı alabilmeniz ve direksiyon hakimiyetinizi sorunsuz bir şekilde sağlaya bilmeniz adına özenle üretilir. Hiçbir dış tasarımlarında önemli bir şekilde çalışma sağlayan markalar yüksek güvenlik testlerinden geçerek en konforlu kullanım yapmanız adına özenle çalışır. Her mevsim kullanıma uygun olarak üretim gerçekleştiren markaların koleksiyonları arasından ihtiyaç duyduğunuz özellikteki alternatifleri tercih edebilirsiniz. Araçlarınızı her nesilde rahat, konforlu ve güvenli bir şekilde sağlayabilmeniz adına detaylı bir araştırma yapabilir ürünler arasından özel seçimler de bulunabilirsiniz.

215 65 16 Lastik Çeşitleri

Ulaşımınızı en konforlu şekilde yapmanız mümkün kılacak mekanizmalar arasında motorlu ulaşım araçları bulunur. Bir yerden bir yere gitmenize son derece kolay bir hale getirecek zamandan önemli ölçüde kazanım sağlamanızı mümkün kılacak avantajlarla üretimi gerçekleştirilen araçların en önemli sistemleri arasında lastikler bulunur. Araçların yoğun giriş sağlayabilmesi için korumak adına her araçta en az dört adet lastik bulunur. Ön ve arka olmak üzere dört adet mekanizmaya sahip olan araçlar içerisinde kullanımı gerçekleştirilen lastiklerin hayati açıdan önemi son derece büyüktür. Her türlü hava koşulunda bağlı olarak tedarik etmeniz gereken araç lastikleri belirli ölçeklerde üretilerek kullanıma hazır hale getirilir. Sınırsız sayıda marka tarafından üretimi gerçekleştirilen araç lastikler arasından her kullanıcının kendi standartları ve araç markalarının gereklilikleri doğrultusunda alternatiflerden kolaylıkla yararlanabilir. Yaşadığınız coğrafi bölgeye uygun olarak seçmeniz gereken araç lastikleri kendi içlerinde belirli sınıflara ayrılır. Yaz lastikleri, kış lastikleri, lastikler başta olmak üzere birçok farklı özellikte donatılmış olan lastik çeşitleri arasından özel seçimler yapabilirsiniz. Direksiyon hakimiyetinizi önemli ölçüde etkileyen özelliklere sahip olan lastikler tasarım bakımından farklı detaylar sunar. Gürültü önleyici lastik çeşitlerinin yanı sıra aynı zamanda zemin sürüş hakimiyetinizi en yüksek seviyeye çıkartacak alternatiflerle üretimi gerçekleştirilmiş lastik çeşitleri ilgili markaların koleksiyonları arasından rahatlıkla bulabilirsiniz. Bütçe ve çevre dostu şastik çeşitleri de markaların koleksiyonları arasından karşılaşabilirsiniz. Her ihtiyaca uygun olarak tedarik edebileceğiniz ürünler şık tasarımları ile de araçlarınızda etkili bir görünüm oluşturur. 215 65 r16 c yaz lastiği yaz aylarında rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz adına özenle üretilir. En zorlu yolculukları dahi konforlu bir hale getirebilecek olan ürünler sayesinde sorunsuz yolculuklar yapabilmeniz de mümkündür. 215 65 r16 c kış lastiği çeşitleri de kar, yağmur ve çamur gibi zorlu hava şartları ve zemin koşullarında rahatlıkla yol tutuş sağlayabilmenizi mümkün kılmak adına özenle üretilir. Engebeli arazilerde dahi rahatlıkla kullanım sağlayabileceğiniz avantajlarla üretimi gerçekleştirilen ürünler arasından seçim yapmak için detaylı bir marka araştırması yapabilirsiniz. Ilıman iklime sahip olan coğrafi bölgelerde yaşayan Kullanıcılar için 215 65 r16 c dört mevsim lastik çeşitleri de piyasada mevcut bulunur. Hemen hemen her türlü markanın koleksiyonu arasında hazır bulunan dört mevsim lastikleri araçlarınızın özellikleri diyeceksin de satın alabilirsiniz. Tüm bu detayları ek olarak 215 65 r16 gürültü önleyen lastik çeşitleri de piyasada hazır bulunur. Araç içerisine gelecek olan görüntüleri önemli derecede absord etmesi ile ön plana çıkmayı başaran ürünleri de tercihlerimiz arasına ekleyebilirsiniz.

205 65 16C Oto Lastik

Arabaların verimli, rahat ve güvenli bir şekilde kullanımı açısından önem taşıyan lastiklerin farklı mevsimler için farklı modelleri üretilmektedir. Yaz ve kış lastiklerinin yanı sıra kar lastikleri de sıkça kullanılan lastik modelleri arasında yer alır. Örneğin 205 65 16 c  lastik modelleri genellikle kışın kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Bu lastikler 205 mm yanak kalınlığı, 65 mm jant ebadı ve 16 inç ölçülerinde üretildiğinden dolayı 205 65 16C kodu ile adlandırılır.

205 65 16C Lastik Modelleri ve Özellikleri

Lastik tercihi kullanım durumlarına göre değişip arabada yakıt tasarrufu, performans ve konforlu sürüş açısından çok büyük bir önem taşır. Lastik modelleri arasında fark oluşturan bazı noktalar vardır. Bu noktalardan ilki kullanılacak lastiğin hangi mevsimde kullanılacağıdır. Farklı hava şartlarına göre uyumlu olarak üretilmekte olan farklı lastik modelleri bulunur. Bu farklı hava şartları altında uygun olmayan lastikler kullanılır ise lastiklerde yıpranma ve arabanın performansında ve kullanımında düşüşler yaşanabilir. Satın almak istediğiniz lastiği seçerken 205 65 16 C lastik çeşitleri arasından bulunduğunuz mevsime uygun olan yaz veya kış lastiğini rahatlıkla satın alabilir. Mevsime uygun seçim yapmak gerek arabanın performansı açısından gerek ise konforlu bir sürüş sağlamasıyla birlikte kullanıcısının sürüşünü rahatlatır. Ayrıca mevsime uygun olarak tasarlanan bu modeller arabanın yol tutuşunu ve performansını artırmak için bazı özellikler ile donatılır. Sıcak yaz aylarında lastiklerin genleşmesi ve aşırı ısınması yol tutuşunu zorlaştırmanın yanı sıra lastiklerin de aşırı yıpranmasına yol açacaktır. Yaz aylarına özel olarak üretilen bu lastik modelleri gerek üretildikleri maddeler açısından gerek ise kaplamaları ile birlikte kullanıcılarına yaz ayları için rahat bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra diş ve damar derinliği de lastiklerin yol tutuşu açısından oldukça önemli unsurlardır. karlı kış aylarında arabaların zorlanmaması ve kaymaması için özel olarak tasarlanan kış lastiklerinde ise derin dişliler ve zincirler kullanılmaktadır. Mevsimlere özel üretilen lastiklerin yanı sıra 205 65 16C dört mevsim lastik modelleri de bulunur. Bu lastik modelleri diğer lastiklere göre daha çok günlük kullanıma hitap eder. Dört mevsim lastiklerde bulunan diş derinliği yaz mevsimine özel üretilen lastiklerin diş derinliklerine göre daha fazla olduğu için yağışlı havalarda daha iyi tutuş sağlar. Fakat bu lastik modelleri aşırı sıcak yerlerde kış lastikleri kadar iyi performans verememektedirler. Bunun yanı sıra 4 mevsim lastikleri yakıt tasarrufu, fren mesafesi ve yol tutuşu kış lastiklerine oranla çok daha iyidir.

195 60 16C Lastik

Güvenli bir yolculuğun ve aracın performansını etkileyen unsurların başında lastikler gelir. Lastikler, güvenli bir sürüşün anahtarıdır bu nedenle de kullanıcıların araç modeli ve sınıfına uygun lastikleri satın alması da aracın performansı ve güvenli bir sürüş açısından son derece önemlidir. Örneğin;  kullandığınız aracın modeline uygun 195 60r16 c lastik çeşitlerinin kış, yaz ve dört mevsim lastik modelleri de bulunur.  Lastikler genel olarak 5 farklı sınıfa ayrılabilir. Bu sınıflar ise düz tip lastikler, dişli lastikler,  blok tip lastikler, kar-çamur lastikler , düz-dişli lastikler şeklinde  sıralanabilir. Lastikler genel bilgilerini  üzerlerinde bulunduran kodlara sahiptirler. Örneğin; 195 60r16  lastik dendiğinde 195 lastik taban genişliğini , 60 r yanak yükseklik oranını ifade ederken 16 jant ölçüsünü ifade eder. Birçok ünlü marka lastik üretimi yaparken kullandığı malzeme ve mevsimlere uygun özellik taşıyan ürünleri ile de kullanıcıların tercih ettiği markalar arasında yer alır. Aracın performansı ve güvenliğin yanında aracın yakıtında da tasarruf sağlayan doğru lastikleri kullanmak bu yönüyle de lastiklerin önemini ön plana çıkarır.  Kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan lastik üretici markaları kullanıcıların ilgisini çekmeyi sürdürür.

195 60 r 16 c Lastik Modelleri

Sorunsuz bir yolculuğun ve güvenli sürüş için araçlarda olması beklenen en önemli donanımlardan birisi de doğru lastik modelleridir. Kullanım amaçlarına göre 3 kategoriye ayrılabilen lastik modelleri  kış, yaz ve dört mevsim olarak adlandırılabilir. Lastik modellerini  mevsime uygun özelliklere sahip lastik  kullanmanız hem güvenliğinizi sağlar hem de aracın performansından en verimli şekilde yararlanmanıza olanak sağlar.  Kış mevsiminde 195 60 r16 kış lastiği kullanmanız karlı, çamurlu ve buzlu havalarda aracınızı güvenli ve kontrollü sürmenizi sağlar. Bu tip lastikler özel yapıları sayesinde karlı ve çamurlu zeminlerde yol tutuşunu sağlam kavrayarak  güçlü çekişi ile de güvenli sürüşün anahtarı olarak ön planda yer alır.Yaz lastikleri ise  aracın hız kapasitesini artırırken ıslak -kuru yol şartları altında yüksek performans sergiler. Düşük sıcaklıklarda yaz lastiği kullanımı tavsiye edilmez zira kauçuk maddesinin yapısını bozduğundan güvenli ve sorunsuz bir sürüşe izin vermez. Örneğin 195 60 r16 yaz lastiği kullanıyorsanız sıcaklıklar düşmeye başlar başlamaz  lastiğinizi değiştirmeniz gerekir. Her gün aracınızı kullanıyor ve yüksek hız yapmaktan hoşlanmıyorsanız  dört mevsim lastik modelini tercih etmeniz size her mevsim güvenli bir sürüş keyfi yaşatır.  Dört mevsim lastikleri üreten markalar, dört mevsim lastiklerin yapıları daha çok kış ve yaz lastiklerinin karışımından meydana gelen bir yapıya sahiptir. Bu tip lastikler ıslak ve kuru zeminlerde ortalama bir performans gösterir. Ayrıca yaz – kış 4 mevsim kullanılan lastikler kullanıcıların bütçe dostu olarak da nitelendirir. Günlük rutin olarak kullananlar  ortalama bir performans sergilerken soğuk hava şartlarında daha güvenli bir sürüş yapmanıza olanak sağlar. Dört mevsim lastik modellerini yaz ve kış lastiklerinde  olduğu gibi hava sıcaklık derecelerine göre değiştirme zorunluluğu da bulunmaz. Üretici markalar yaz, kış ve dört mevsim lastiklerle kullanıcıların karşısına çıkar.

C serisi lastikleri dilerseniz toptan alabilirsiniz. Dilerseniz seçerek takım yada tek olarak ta, alabilirsiniz.

Farklı ebat lastik ve lastik fiyatları için iletişim numaralarımız mesai saatleri içerisinde bizleri arayabilir, Bilgi alabilirsiniz.

AY BAZAAR OTOMOTİV LASTİK TİCARET

Sabit hat: 0212 563 12 89

Faks hattı: 0212 549 12 89

Cep numaralarımız: 

Cesur bey: 0532 563 33 81

Gökhan bey: 0532 335 32 21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA!